Naqoyqatsi se blíží
S blížícím se podzimem jsme stále blíže okamžiku, v němž se má divákům představit poslední díl QUATSI trilogie Godfreye Reggia s názvem Naqoyqatsi.

Dílo, uváděné v produkci Miramaxu, zaštítil svým jménem i režisér Steven Soderbergh (obdobně jako u předchozích dílů F. F. Coppola). Několik fotografií z filmu si už můžete prohlédnout na oficiálním webu celého projektu (www.koyaanisqatsi.org), ale mnohem více vám nabídne stránka na adrese www.apple.com/trailers/miramax/naqoyqatsi/small.html, kde máte možnost si prohlédnout oficiální trailer filmu (je potřeba mít ale nainstalovaný QuickTime).

Trailer připomíná zběsile setříhaný videoklip ve kterém se míhají záběry přírody, technologických motivů, dokumentárních záběrů z válečných konfliktů, demonstrací, reklamních spotů, vrcholných dějinných okamžiků posledních měsíců, které proběhly všemi televizními stanicemi (i nejaktuálnější světové dění reprezentované záběrem Usámy bin Ladina), motivy vrcholů i úpadků civilizace - to vše proložené alarmujícími nápisy: "Není zde více přírody", "Je zde pouze technologie", Každodenní život je válka".

Soudě podle záběrů v traileru, využili tvůrci daleko více moderní digitální technologie. I hudba (opět P. Glass), která k traileru zní (a působí opravdu strhujícím dojmem), má elektroničtější zvuk, ale zazní v ní i přirozený lidský hlas.

Jako datum oficiální premiéry se uvádí 18. říjen 2002. Připomínám, že za několik dní budou oficiálně uvedeny do prodeje nové DVD edice obou předchozích filmů (Powaqatsi a Koyaanisqatsi). "Dívídíčko" toho posledního pak podle QATSI stránek bude vydáno až s ročním zpožděním.

[ Na Nostalghia.cz publikováno 3. 9. 2002 ]
nahoru
TOPlist


Nostalghia.cz - stránky věnované bývalým andělům
Autorem textů P. Gajdošík (není-li výslovně uvedený jiný autor)
Petr Gajdošík © 2001-2016