Jacques Rivette on-line
Milovníci a obdivovatelé originální a svébytné tvorby Jacquese Rivetta (ale samozřejmě nejen ti) mají od února 2007 další důvod k radosti. Na webové adrese www.jacques-rivette.com byl totiž spuštěn nový, anglicky psaný informační sajt, zaměřený na dílo tohoto francouzského tvůrce.

S podtitulem Order of the Exile nám autoři stránek nabízejí nejen základní informace o Rivettově tvorbě, tedy filmografii - nijak detailní co do informací o jednotlivých titulech, ale velmi bohatou, vlastně úplnou, obsahující i různé střihové verze jednoho filmu, dokumenty nebo filmy natáčené na formát 16mm, televizní díla ap., - ale zejména skoro omračující množství článků z odborného tisku, rozhovorů a analýz. Všechny jsou podrobně citovány, jsou na web přepsány i s případnými poznámkami a odkazy. Z úvodní strany jsou přístupné kritické texty a rozhovory, další články a rozhovory týkající se konkrétních filmů lze najít ve filmografii. V horním menu pak lze samostatně zvolit ještě oddíl rozhovorů.

Stránky vynikají jednoduchou "samizdatovou" grafikou, využitím "strojového fontu" (Courier) připomínají nějaký soukromý archiv textů přepisovaných na psacím stroji. Až na úvodní stranu jsou vlastně bez obrázků. Stránky www.jacques-rivette.com jsou fandovskou záležitostí, vznikají tudíž jako "neoficiální", bez spolupráce s Rivettem. Přesto nabízejí neuvěřitelně bohatý materiál a mezi jinými sajty, jež se věnují konkrétním tvůrcům, se řadí mezi ty obsahově nejbohatší.

P.S. Informace o Rivettových filmech si lze doplnit, vyjma běžně známých internetových databází, také z již delší dobu přístupné stránky www.kabinet.org/rivette, kde jsou i další zajímavé odkazy

[ Na Nostalghia.cz publikováno 22. 2. 2007 ]
nahoru
TOPlist


Nostalghia.cz - stránky věnované bývalým andělům
Autorem textů P. Gajdošík (není-li výslovně uvedený jiný autor)
Petr Gajdošík © 2001-2016